Back

Oslovili sme našich absolventov, ale aj súčasných študentov, aby nám porozprávali o svojich skúsenostiach a zážitkoch z našej školy.
A tu si to môžete prečítať needitované, tak, ako to povedali oni.


Mário Reiter ‘2020
Chcel by som vedieť kde začať, keďže sa toho za 5 rokov nazbieralo mnoho ale vlastne nemám slov. Fakt nemám. Poviem asi iba toľko, že v čase toho najväčšie rozvoja človeka som dostal najviac ako som len dostať mohol a možno ešte viac. Nemať trému a prezentovať, či postaviť sa za svoj názor a to bez ohľadu na veľkosť publika, samozrejmosť nie sú. Mám pocit, že táto škola dá človeku snáď všetko čo do života potrebuje a pomôže nám nájsť to čo nás bude baviť. Aj vďaka Katkinmu parku som si uvedomil, že tvoriť veci je zrejme v mojom živote nutnosť a preto som išiel študovať fotografiu do Prahy. Veru, z tejto školy sú všade dvere otvorené. Neviem asi čo viac dodať keďže by som tu mohol napísať aj knihu ale na záver poviem asi toľko.
Toto nie je škola, to je domov.


Barbora Farkašová ‘2020
Neprejde deň aby som čo i len na chvíľku nepomyslela na Katkin park. Až s odstupom času si uvedomujem čo všetko mi odovzdala táto škola. V prvom rade mi dala skúsenosti a rodinu. Vďaka rodinnej atmosfére, som nadobudla nezabudniteľné spomienky či dokonca kamarátstva na celý život. Je priam neuveriteľné aby existovala škola v ktorej môže mladý človek nadobudnúť taký rozhľad a jazykové schopnosti. Dôležitou súčasťou školy je individuálny prístup, ktorý zo mňa vykresal nebojácnu a sebavedomú osobu. Katkin park je miesto, ktoré ma previedlo najbúrlivejšími rokmi a bolo mi stále oporou. Preto ma bude stále sprevádzať mojím životom ako aj štúdiom na fakulte Cestovného ruchu v Prahe.


Katka Bajnoková /5B – 2020-21/ nám porozprávala ako jej škola pomohla pri zakladaní Start up projektu Prapti Delivery.

“Škola ovplyvnila môj život z mnohých hľadísk, práve preto môžem jednoznačne povedať, že aj vďaka Súkromnému bilingválnemu gymnáziu Katkin Park som mala odvahu a motiváciu sa pustiť do takéhoto veľkého „projektu“. Každý z našich pedagógov bol vždy a je aj teraz veľmi nápomocný, kooperatívny, a neustále nás podporujú, aby sme mohli uskutočniť svoje plány, sny, a pustiť sa do aktivít, ktoré by pre nás boli bez ich pomoci možno nedosiahnuteľné….”

Viac sa dočítate v článku na blogu.


Ján Švec ‘2016

Na tomto mieste by som sa chcel poďakovať Bilingválnemu Gymnáziu Katkin Park za 5 rokov zážitkov a prípravy na maturitu. Avšak, až v poslednom ročníku som si uvedomil, koľko možností sa študentom otvára po absolvovaní maturity v angličtine v tak malej škole. Len vďaka podpore profesorov a ich prístupu k študentom mám teraz možnosť študovať na univerzite v Škótsku. Katkin Park vnímam skutočne ako gymnázium, kde všetci študenti dostávajú priestor na sebarealizáciu. Osobne veľmi oceňujem možnosť používať notebook na väčšine vyučovacích predmetov. Katkin Park by som odporučil všetkým študentom, ktorí uvažujú alebo už sú rozhodnutí pokračovať na vysokej škole v zahraničí. Na záver by som chcel popriať Katkinmu Parku nech pokračuje v tom, čo vie najlepšie; byť iní (a preto lepší).


Ivana Tarová ‘2015
Je to už skoro rok od kedy som sa presťahovala do Anglicka aby som pokračovala v štúdiu Bankovníctva a Financií na Middlesex University v Londýne. Začiatky boli ťažké musela som sa zabývať, nájsť si prácu, mala som obavy či bude moja angličtina na štúdium v anglicky hovoriacej krajine postačujúca. Za tento rok som si pri mnohých príležitostiach uvedomila za koľko vďačím práve Katkinmu Parku. Jeden z prípadov kedy som bola veľmi milo prekvapená bolo, keď som si hľadala prácu. Dostala som pracuvnú ponuku v obchode s oblečením pre značku, ktorá šije oblečenie aj pre kráľovskú rodinu. Veľmi ma prekvapilo, keď mi vraveli dôvody, prečo mi to miesto ponúkajú. Jeden z dôvodv bol aj to, že som študovala na súkromnej škole. Nakoľko na Slovensku majú niektorí ľudia pred súkromnými školami stále predsudky, veľmi ma potešil takýto pozitívny postoj. V Anglicku to symbolizuje to, že takíto ľudia majú istú úroveň a vedia ako sa majú správať v spoločnosti. Ďalší z momentov nastal, keď mi začali prednášky. Nakoľko môj odbor je ekonomicky zameraný, tak som pri mnohých prednáškach veľmi odcenila maturitu z Economics, ktorá mi uľahčila štúdium na toľko, že s minimálnym úsilím sa mi podarilo v prvom semestri napísať všetky skúšky na First-class degree (A-čka). Dokonca ma niektorí moji spolužiaci prosili, aby som im pomohla so štúdiom nakoľko oni mali veľké problémy so slovnou zásobou, a tým pádom pre nich bol prvý ročník celkovo náročnejší. A podobných situácií bolo oveľa viac, a za to všetko budem navždy vďačiť tejto škole, ktorá mi či už štýlom výučby, alebo prístupom a podporov učiteľov dala neskutočne veľa a vždy sa do nej s radosťou budem vracať, aj keď už iba ako návšteva. Ešte raz vám patrí jedno veľké ĎAKUJEM!


Viktor Mitruk ‘2015

Myslím si, že medzi mnou a Katkinym Parkom je ešte jeden rest. Asi som sa nedostatočne poďakoval za to, čo mi tá škola dala a umožnila v mojom ďalšom živote robiť. Som presvedčený, že keby som nebol práve študentom Katkinho Parku, tak neštudujem na Univerzite v UK. Kedže som jeden z mála ľudí, ktorý vedia porovnať vyučovací systém na viacerých školách, a nie len vyučovaci systém, ale aj prístup ľudí, respektíve učiteľov. Keď som prišiel na Katkin Park v treťom ročníku, tak som pochopil, že nie každá škola zastala v gymnáziálnych časoch našich rodičov. Príchodom na Katkin Park som zistil, že nie je dôležitá stádovitosť ale individualita. To som prvé dva roky na inom gymnáziu nepoznal. Tam tie staré časy ešte stále pretrvávaju. Pani učiteľky ma podporovali a nezaškatuľkovali len preto, že som niekedy mal zlú známku na vysvedčení. Nakoniec som na sebe zapracoval s pomocou p. učiteliek a zmaturoval som veľmi dobre. Vďaka tomu vám píšem z University of Leeds. Ešte raz ďakujem za podporu a vedomosti.


Bianca Stegenová ‘2011

“Dovolím si za všetkých povedať, že vzácne spomienky na našu školu nám ostanú navždy v pamäti. Roky príprav na maturitu a spoločné chvíle v laviciach nám zachovali priateľstva aj po maturite. Bilingválne Gymnázium Katkin Park by som odporučila každému bez váhania. Individuálny prístup dáva študentom možnosť správneho vzdelania a rozvoja. Po štúdiách v zahraničí mi Katkin Park dodal odvahu a šancu sa opat zaradiť na náš slovenský systém a po maturite opat študovať v zahraničí. Má vynikajúcu prípravu pre študentov, ktorí majú svoje vízie. Stredná škola v Košiciach, ktorej naozaj záleží na každom dieťati. Som hrdá a vďačná, za to že som mohla absolvovať inovované štúdium na nǎsej (už vašej) škole. Prajem každému veľa úspechov a správne rozhodnutia do budúcna.”