Back

Často kladené otázky

Štúdium u nás

Na našej škole začína prvá hodina o 8:30. V čase od 12:00 do 12:45 majú študenti obedňajšiu prestávku.
Okrem anglického jazyka sa u nás vyučuje nemecký, španielsky a ruský jazyk.
Podrobné informácie k prijímacích pohovorom, či vzorové testy k nahliadnutiu máme k dispozícii vždy počas nášho DOD.
Naša vlastná online platforma zabezpečujúca vzdelávanie pomocou počítačov.
Školu pre verejnosť otvárame vždy počas nášho dňa otvorených dverí - 17.novembra.
Ako prvý krok je potrebné podať si prihlášku v presne stanovenom termíne tak, ako to určuje zákon. Následne sa uskutočnia prijímacie pohovory, na ktoré Ťa pozveme. Po úspešnom absolvovaní sa staneš naším študentom. Viac informácií nájdeš tu: https://www.sgcr.sk/prijimacie-pohovory/
Na našej škole známky nemáme. Študenti dostávaju body. To znamená, že ak na teste neuspeli, namiesto 5-ky majú 0. Každý učiteľ dáva príležitosť na získanie bonusových bodov, ktoré vždy vylepšia konečný priemer.
U nás to doslova žije. Naša študentská rada intenzívne pracuje celý rok. Vďaka ich neúnavnej práci škola zažíva vyučovanie v maskách, tématické imatrikulácie, noc v škole, mikulášske korčulovanie, a mnoho ďalšieho. Venujeme sa aj dobročinným zbierkam a dobrovoľníctvu.
Áno, je. Naša pani učiteľka Martina Miškovová je víťazkou súťaže Zlatý Amos 2021 a pre tento rok jej právom patrí titul najobľúbenejšej učiteľky na Slovensku.
Škola má veľa aktivít, ktoré pomáhajú pripraviť našich absolventov pre pracovný svet. Jednou z nich je napríklad príprava a potom aj samotné absolvovanie certifikácie Microsoft Office Specialist.
Áno. V Katkinom parku máme časopis Štvorlístok. Redakčná rada má svoje pravidelné stretnutia, kde sa venujú tvorbe časopisu.
V našom Centre voľného času je každý rok bohatá ponuka voľnočasových aktivít. Na svoje si prídu športovci, kreatívci, ale aj tí, ktorých bavia cudzie jazyky. Nesmieme zabudnúť ani na projekty ako Erazmus+ a The Duke of Edinburgh, ktoré sú medzi študentmi veľmi populárne.
Notebook je u nás skutočne študijnou pomôckou No. 1. Namiesto ťažkých školských batohov plných kníh si naši študenti často vystačia naozaj len s notebookom, veď všetko majú v online škole a tak je aj zháňanie poznámok a materiálov oveľa jednoduchšie.
Áno, je. Diktovanie poznámok je strata času. Naši učitelia vždy radšej uprednostnia hodinu vedenú formou diskusie alebo projektové vyučovanie. Študenti si po hodine potrebné poznámky nájdu v online škole.
Priemerná dĺžka vyučovania je štandardných 6-7 vyučovacích hodín. Ale v piatok všetci končíme vždy o 12.00 hod. 🙂
Naši študenti sú ubytovaní na stredoškolských internátoch v okolí školy, ako je napr. ŠI Medická alebo ŠI Považská.
Na stravovanie majú žiaci viacero možností: školskú jedáleň na ZŠ Slobody 5 minút od školy, blízke potraviny, školský bufet s ami na teplé a studené nápoje, bagety a cukrovinky, donášku. V škole je žiakom k dispozícii aj miestosť určená na stolovanie a v peknom počasí aj posedenie na vonkajšej terase.
Áno, ISIC kartu si vieš vybaviť jednoducho u nás v škole.
Vyše 90% našich študentov odchádza po SŠ na štúdium do zahraničia. Najčastejšie študujú medicínu, právo, marketing a ekonomické vedy.
Vďaka Online škole zvládajú štúdium u nás aj tí, ktorí sa intenzívne venujú športu.
Podrobné informácie o prijímacích pohovoroch, či vzorové testy k nahliadnutiu máme k dispozícii vždy počas nášho DOD.
V školskom roku 2023/24 mesačné náklady predstavujú cca 110 – 130 Eur v závislosti od študijného odboru. Poplatky zahŕňajú nielen vzdelávaciu činnosť, ale aj mimoškolské aktivity v kluboch nášho CVČ.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

Ako spracovávame vaše osobné údaje si môžete prečítať tu: Ochrana osobných údajov