Back

Časopis Štvorlístok v školskom roku 2020/21

Redakcia nášho časáku si už počas prvej vlny korony vyskúšala, aké to je tvoriť a publikovať online na diaľku bez osobných stretnutí. Počas minulého roka študenti úspešne pracovali a vydali tretie vydanie – Korona špeciál. Podobné podmienky boli aj pri tvorbe prvého čísla časopisu v tomto školskom roku. Všetko ale dopadlo skvele. Časopis opäť trošku narástol v počte strán, obsahuje rozhovory, reportáže, zhrnutie našich úspechov či fejtón.
Prajeme vám príjemné čítanie.

 

Vydanie 2.

 

 

Vydanie 1.

 

 


Redakcia Štvorlístka v školskom roku 2019/2020 v číslach

typewriter

3 vydania, z toho 1 špeciálne
48 strán dokopy, 12 – 16 – 20
14 redaktorov
1 grafik
1 odborná garantka
4 recenzie filmové a knižné
8 rozhovorov
1 anketa
8 reportáží
6 reportov z debát
3 korona denníky
8 článkov o študentských a školských úspechoch
2 športy
1 fejtón
3 texty o IT
50 článkov dokopy
5 médialnych kanálov – FB, web sgcr, print, ISSUU, pdf mejlom
3 súťaže – Medart, Štúrovo pero, Spotreba pre život
4 offline porady
Nespočetne online konzultácií a korektúr 🙂

Tešíme sa na Vás v školskom roku 2020/21!

Redakcia Štvorlístka

 


Náš Štvorlístok je aj na webe.

Tlačenú verziu nájdete na školskom sekretariáte.

Prajeme Vám krásne čítanie.

 

Vydanie 3.

casopis cislo 3

Vydanie 2.

casopis 2 cover page

Vydanie 1.

casopis 1

Aj v redakcii Štvorlístka sa zelení

S novým školským rokom sme pre Vás, čitateľov študentského časopisu Štvorlístok, prichystali rôzne novinky. S novinárkou Luciou Radzou sme celý október pilne pracovali na zaujímavých témach a mapovali sme, čo sa deje na škole. V prvom čísle sa dozviete, či sa skutočne schyľuje ku typewriterkoncu sveta, a to už o 50 rokov! V ktorom bazéne zaparkovala sedemmetrová svietiaca zemeguľa a ako sa mohla košická filharmónia stretnúť s nežijúcim avantgardným filmárom Buñuelom. Vďaka reportážam zistíte, čo sa skrýva za pojmom Cool School a znovu nasajete atmošku z obľúbenej Imatrikulačky. Chuťové bunky roztancujú spomienky na typické európske nátierky a pri EÚ ešte ostaneme. Na škole sme mali niekoľko hostí a jedným z top podujatí bolo stretnutie so štátnym tajomníkom Františkom Ružičkom v rámci debaty o európskych témach. Od spolužiaka sa dozviete, kam a prečo si pravidelne natiera „mádžo“ a sčítané spolužiačky sa podelia o svoje filmové a knižné zážitky. Prezradíme už len toľko, že to bude mrazivé a pútavé.

Sledujte nás a nezabudnite, že ak sa k nám chcete pridať, redakčné dvere sú nonstop otvorené. Svoje tipy na články či iné nápady posielajte na náš email. Tešíme sa na spoločné kreatívne písanie a fotografovanie.

Do skorého čítania!

Redakcia Štvorlístka

 


Náš časopis a jeho publikovanie nezastavila ani korona. Publikovali sme priebežne a postupne vytvárali tretie vydanie nášho štvorlístka.

Naše “korona” články si môžte prečítať tu.

dennik online studenta 1